Tłumaczenia techniczne- otwieramy biuro

Tłumaczenia techniczne Warszawa, Wrocław – własna działalność

Jeżeli należymy do osób, które zawsze chciały pracować na własny rachunek, i które do tej pory nie miały odwagi na założenie działalności gospodarczej, to tłumaczenia techniczne dają nam taką szansę. Dlaczego akurat tłumaczenia techniczne? Owszem, jest to dosyć wymagająca dziedzina, która zabiera sporo czasu, a do tego wymaga specjalizacji i biegłego porozumiewania się w języku obcym. Niemniej jednak, tłumaczenia techniczne to zawód z ogromną przyszłością. Wszyscy dobrze wiemy jak szybko rozwija się innowacyjna technologia, jak często korzystamy z różnych technologicznych rozwiązań, a co za tym idzie potrzebujemy tłumaczenia przeróżnych dokumentów. Dlatego też, zawód tłumacza technicznego, to strzał w dziesiątkę dla wielu osób. Jeżeli mamy odpowiednie wykształcenie, to wystarczy tylko zdać egzamin państwowy, uzyskać wpis w Federacji Stowarzyszeń Naukowo- Technicznych i już możemy otwierać naszą działalność. W tym miejscu warto także dodać, że chociaż egzamin zdaje się tylko raz i wpis do rejestru tłumaczy technicznych też jest tylko jeden raz, to co trzy lata Federacja może sprawdzić czy jesteśmy aktywni w tym zawodzie. W tym celu trzeba będzie przesłać im co najmniej trzysta przetłumaczonych przez nas stron. Jest to swoistego rodzaju potwierdzenie na aktywne działanie w tym zawodzie. Jeżeli jednak będziemy oferować przystępne ceny i jeśli wszystkie tłumaczenia będziemy wykonywać profesjonalnie, to trzysta stron tekstu nie będzie dla nas żadnym problemem.

Tłumaczenia techniczne- promocja usług

Jeżeli zdecydowaliśmy się na otwarcie swojej działalności, to musimy wziąć pod uwagę promocję naszych usług. Chociaż klientów nie powinno nam brakować, to konkurencja w tej branży jest spora i powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, żeby przyciągać do siebie nowe zlecenia. Nawet jeżeli będą to krótkie i niezbyt specjalistyczne teksty, to warto zdobywać doświadczenie i renomę. Jak zatem wypromować swoje usługi? Zaczynając od najbardziej sprawdzonych rozwiązań możemy dodawać anonse w gazetach. Mnóstwo osób, które szukają jakichś usług zaczyna właśnie od kupienia lokalnej gazety. Jeżeli nasze ogłoszenia będą się w niej pojawiać regularnie, to jest spora szansa na to, że potencjalni klienci każdego dnia będą odwiedzać nasze biuro. Bardziej nowoczesnym sposobem na przyciąganie nowych klientów jest udzielanie się w internecie. Możemy na przykład założyć swoją stronę internetową i zacząć regularnie prowadzić bloga. Dziedzina jaką są tłumaczenia techniczne jest bardzo rozwojową branżą, i tematów do poruszenia na blogach na pewno nam nie zabraknie. Możemy również znaleźć profesjonalny portal z ogłoszeniami i tam umieszczać anonse z naszymi ofertami. Jeżeli jednak chcemy podjąć współpracę z jakimiś dużymi firmami, to musimy wziąć pod uwagę promocję na szerszą skalę. Dobrze brać udział w różnych przetargach i konkursach, ale można także rozsyłać swoją ofertę do działów rekrutacji. Być może kiedyś taka korporacja będzie potrzebowała skorzystać z naszych usług.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>